Казка Як навчився вовчик зубки берегти

3 Май
2015

Учнівські твори

Казка

«Як навчився вовчик зубки берегти»

Казка живе всюди. А схожа казочка на маленьку дівчинку, що може сховатися у квіточці – і  ніхто її не помітить, а може сидіти під листочком, коли йде дощ. І рухається вона так швидко, що ви собі й уявити не  можете! Тому всюди вона є, тільки встигай  подумати про неї – як вона  вже тут. А бачить її лише той, хто  любить усе навколо себе. Тому потрібно подивитися і помріяти, полюбити  цей  надзвичайно прекрасний  і великий світ.

А сьогодні дівчинка-казочка привела мене до чарівного лісу, де відбулася дивна  історія з Вовчиком-пустунчиком. Отож слухайте…

У густому і дуже гарному лісі, де росли дуби і сосни, ліщина, була сила-силенна грибів, ягід та всякого  смачного лісового добра,  жило там багато тварин. Серед  них  і наш Вовчик-пустунець.

Сміливим був, завзятим і друзів мав чимало. Тільки за обідом був справжній вередун. Борщик, кашку їсти зовсім не хотів. Лише цукерки, тістечка, «Кока колу» й  «Фанту»  купував щодня. Часто вихвалявся  товаришам: «У мене зубки гостренькі і міцненькі, тому чистити їх не потрібно. Адже всі зубні пасти зовсім не смачні».

Та ось одного вечора зубчик став боліти. Плакав Вовчик і стогнав, ковтав пігулки, кричав на весь ліс: «Що ж мені робити? Я ж лікаря боюся!»  Та так  замучив його цей нестерпний біль, що чекати далі вже не було сил. Вранці мама його розбудила, і він щодуху помчав до лікарні.

Лісовою стежкою мчить Вовчик і  ледь не плаче. Раптом бачить білочку на сосні: «Ти куди зібрався, любий? Пограйся зі мною трішечки». «Ой, не можу, люба білочко, зубик мій дуже болить. Поспішаю до лікаря, бо не можу ні їстоньки, ні спатоньки», — відповів Вовк і щодуху помчав далі, витираючи сльози.

Аж біля лісового магазину зустрів він чепуруху Лиску. Вона рибки  купила, мила та ще й зубну пасту. Глянула на Вовчика і сердито промовила: «Ось тепер ти, братику, будеш пам’ятати, що потрібно обов’язково  зубки свої чистити. Не цукерки та тістечка їсти, а  овочі, фрукти та варену рибку». Кліпав  Вовчик винувато та мовчки шморгав носиком.

Наш Вовчисько  нарешті прибіг до лікарні. А на rанку лікар зустрічає і, хитаючи  головою, запитує: «Що? Не любиш зубки чистити?» Соромно стало Вовчику, хвостик підібгав і до кабінету мовчки почвалав.

А лікар йому й говорить: «Капосні мікроби! Бач, що натворили  в зубчику твоєму. Дірочки зробили та нові хатинки там собі будують. Треба зубки в чистоті тримати і щоразу після їжі рота полоскати. Чистити зубки ввечері та зранку мусиш ти, щоб від лихих мікробів їх уберегти. Щіткою мікроби потрібно вимітати, пастою старанно зубки вичищати. Це найперше правило  треба всім нам знати. А друге правило – солодощів різних якнайменше купувати, пити молоко та соки. А третє правило – потрібно їсти овочі та фрукти, а ще борщ,  кашу, рибу, котлети. Отоді будуть зубки здорові та гарні».

Довгенько лікарю довелося попрацювати над Вовчиковими зубами, не одну годину. Та впорався лікар. Клацнув Вовчик зубками. Справді, не болять! І зрозумів, що все він робив не правильно, свої зубки зовсім не беріг. І щодуху помчав до магазину за пастою та щіткою.

З тих пір у Вовчика зубки більше не боліли. Вони були у нього гарні, міцні та білі, як сніг. А як виріс, сам став звіряткам зубки лікувати і поради всім давати, як зубки зберегти.

Можливо, і ви захочете стати стоматологом.  Але казочку про Вовчика всім друзям розкажіть і в будь-якому віці зубки бережіть!

_____________________________________________

В эпоху цифровых технологий, даже книги переходят в цифровой формат.  Если Вам нужна художественная, учебная или техническая литература, скачать бесплатно её можно на vipbook.info. В данной библиотеке вы найдете новейшие и лучшие электронные книги для Вас и вашей семьи.

Схожі записи

  • Казка про трояндуКазка про троянду Учнівські твори Казка про троянду Жила собі дівчинка. Вона дуже любила квіти. У неї в саду була улюблена квітка – троянда. Дівчинка приходила до неї щодня, завжди приносила з собою келих […]
  • Лазерна епіляціяЛазерна епіляція Добрий день! Сьогодні хотілось би поговорити про лазерну епіляцію. В наш час, це ідеальний варіант забути про леза, віск, вроше волосся та подразнення шкіри. Ця процедура з'явилася […]
  • Книга сегодняКнига сегодня  Во времена технологических новинок, когда интернет завладел миром и почти у каждого есть компьютер, люди абсолютно забыли о книгах. Современная молодёжь предпочитает живому общению […]
  • Алиментарное ожирениеАлиментарное ожирение  Усиленные образования жиров и их отложения в организме приводят к ожирению. В современном мире это стало большой проблемой и приравнивается к эпидемии. Несбалансированное питание, в […]
  • Меблі у стилі хай-текМеблі у стилі хай-тек Обираючи новий інтер`єр для своєї оселі, треба обміркувати кожну деталь - від будівельних матеріалів і меблів до стилю виконання. Дизайн інтер`єру та меблів повинен підходити по духу для […]