Легенди та міфи

Легенди та міфи

Легенди та міфи Про вітер скорочено

Легенди та міфи Про вітер скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи «Про вітер» скорочено короткий зміст Один господар змолотив зерно й почав його віяти. А вітер усе йому заважав. От чоловік і кинув спересердя у нього ніж. Вітер щез, але чоловікові перестало таланити: за що не візьметься — погано скінчить.

Легенди та міфи Про дощ скорочено

Легенди та міфи Про дощ скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи «Про дощ» скорочено короткий зміст Є повір’я, що Бог має особливі сховища дощу. Коли треба пустити дощ на землю, Бог посилає пророка Іллю та глухого янгола. Вони набирають дощ у хмару і розносять його по світу.

Легенди та міфи Чому буває сумне сонце скорочено

Легенди та міфи Чому буває сумне сонце скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи «Чому буває сумне сонце» скорочено короткий зміст Якось Сонце вкрало у батьків красуню дочку й узяло її собі за дружину. Брат дівчини пішов її шукати туди, де заходить сонце. Сестра побачила його, злякалася, що Сонце його запече, й сховала у погріб.

Легенди та міфи Берегиня скорочено

Легенди та міфи Берегиня скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи «Берегиня» скорочено короткий зміст До Сварога та Берегині постійно приходили люди, щоб подивитися на хатину, піч та жорна, скуштувати того дива, що хлібом зветься й схоже на сонце.

Легенди та міфи Про зоряний Віз скорочено

Легенди та міфи Про зоряний Віз скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи «Про зоряний Віз» скорочено короткий зміст Якось давно трапилася велика посуха. Вода повисихала не лише в річках та озерах, а й у колодязях. Одна вдова захворіла без води. Тоді дочка, щоб урятувати матір взяла глечик і пішла шукати воду. Знайшла десь, набрала та й несе додому.

Легенди та міфи Неопалима купина скорочено

Легенди та міфи Неопалима купина скорочено, короткий зміст

Легенди та міфи Неопалима купина скорочено короткий зміст Якось польський та угорський королі об’єднали свої війська й узяли в облогу славне місто Дорогобуж, запропонувавши його жителям здатися без бою. Якщо ті не підкоряться, їх буде знищено, а місто — спалено.