Грінченко Борис

Борис Грінченко

«Серед темної ночі» скорочено. Борис Грінченко

"Серед темної ночі" скорочено. Борис Грінченко

Борис Грінченко ПОВІСТЬ «Серед темної ночі» скорочено Частина перша Чужениця У хаті Пилипа Сиваша за столом сиділи гості, бо повернувся  додому із солдатів середній син Роман. У Сивашів Було ще два сини: найстарший, Денис, давно вже жонатий, добрий хазяїн; найменший – Зінько, тихий, працьовитий, але не хотів одружуватися. Батько  (було 56 років) радів, що син …

Грінченко Борис Серед темної ночі

Грінченко Борис Серед темної ночі

Частина першa ЧУЖЕНИЦЯ У хаті в Пилипа Сиваша за столом сиділа бесіда: брат Охрім із жінкою, сват Манойло з свахою Килиною, кумТерешко Тонконоженко, сусіда Струк із своєю сердитою Стручихою, дядько — старий Корній Грабенко та своя сім’я. Не того Пилип бесіду завів до себе, що сьогодні неділя, а того, що вернувся додому з солдата середульший …

Грінченко Борис Під тихими вербами

Грінченко Борис Під тихими вербами

Частина перша Наступає чорна хмара, А другая синя… Народна пісня I ЧОРНА ХМАРА Минув уже четвертий рік, відколи Денис Сивашенко відділився від батька й від Зінька, меншого брата… зараз після того, як середульшого брата Романа заслано на Сибір. Погана це була історія!.. Розледащівши Роман у солдатах, не хотів дома нічого робити, посварився з батьком та …

Борис Грінченко життєвий та творчий шлях

Борис Грінченко життєвий та творчий шлях

 Борис Грінченко 1863—1910  життєвий та творчий шлях  скорочено Борис Дмитрович Грінченко народився 9 грудня І863 р. на хуторі Вільховий Яр на Харківщині (тепер Сумської області) у збіднілій дворянській родині Протягом 1874—1879 pp. він учився в Харківській реальній школі, але з п’ятого класу був виключений і ув’язнений за зв’язки з підпільною народницькою організацією. Після двомісячного ув’язнення …

Борис Грінченко біографія скорочено

Борис Грінченко біографія скорочено

 Борис Грінченко 1863 — 1910  біографія  скорочено Народився Борис Дмитрович Грінченко 9 грудня 1863 року на хуторі Вільховий Яр поблизу села Руські Тишки, тепер Харківського району Харківської області, в родині збіднілих дрібнопомісних дворян. Нестримний потяг до знань, любов до слова, бажання оволодіти законами прекрасного виявилися у хлопця ще з раннього дитинства. Він багато і натхненно читає.

Борис Грінченко Украла скорочено.

Борис Грінченко Украла скорочено

Борис Грінченко «Украла» скорочено короткий зміст Коли вчитель зайшов у клас, зараз побачив, що там робиться щось непевне. —          Що тут у вас діється? Усі мовчали, стоячи навкруг одної парти. На тій парті сиділа Олександра. Це була дівчинка першого року навчання, дочка сільського писарчука-п’янички. Вона сиділа, низько похнюпивши голову і втупивши очі у свій стіл. …

Борис Грінченко «Сам собі пан» скорочено.

Борис Грінченко Сам собі пан скорочено

Борис Грінченко «Сам собі пан» скорочено короткий зміст Селянин Данило вирішив зробити спробу «панського права добути». Йому забажалося довідатися, «чи можна якось так, щоб і мужик в одній хаті з паном сидів». І Данило вирушив до міста залізницею. Купив дуже дорогий квиток у вагон першого класу і попхався розшукувати своє місце. Кондуктор не хотів пускати …

Борис Грінченко Олеся скорочено.

Борис Грінченко Олеся скорочено

Борис Грінченко «Олеся» скорочено короткий зміст Це було давно: тоді, як нашу землю шарпали турки й татари, а гетьмани українські ходили одбиватись од ворогів. Татари грабували, палили й руйнували села, вбивали людей, брали їх у полон і продавали туркам у тяжку неволю.

Борис Грінченко Каторжна скорочено.

Борис Грінченко Каторжна скорочено

Борис Грінченко «Каторжна» скорочено короткий зміст  Її тільки й звали — каторжна. Мачуха примушувала виконувати всю хатню роботу, кричав п’яний батько, знущалися мачушині діти й хлопці та дівчата на вулиці. Мала Докія тільки мовчала, дивилася спідлоба вовчим поглядом. Ніколи не плакала й не просилася, як не били, чим ще більше (гнівала мачуху. Одного разу підгледіла …

Борис Грінченко Дзвоник скорочено.

Борис Грінченко «Дзвоник» скорочено короткий зміст Головна героїня оповідання — селянська дівчина Наталя, яка змалку знала тільки злидні та горе. Мама померла рано, а батько був п’яницею, пропив господарство та залишив дочку жебракувати. Добрі люди віддали дівчинку до сирітського будинку. Так селянська дитина потрапила в зовсім чуже середовище, де й одяг, і звичаї були зовсім …