Куліш Пантелеймон

Пантелеймон Куліш

Пантелеймон Куліш біографія скорочено

Пантелеймон Куліш біографія скорочено

 Пантелеймон Куліш 1819 — 1897  біографія  скорочено ОСНОВНІ ТВОРИ: Роман «Чорна рада», поетичні збірки «Досвітки», «Хуторна поезія», «Дзвін», «Хуторні недогарки», «Позичена кобза», пое­ма «Магомет і Хадиза», оповідання «Орися», «Дівоче серце», «Гордовита пара», драми «Байда, князь Вишневецький», «Петро Сагайдачний», «Цар Наливай».

Пантелеймон Куліш Троє схотінок скорочено

Пантелеймон Куліш Троє схотінок скорочено, короткий зміст

 Пантелеймон Куліш «Троє схотінок» скорочено короткий зміст Одной картины я желал быть вечно зритель. (Пушкин)   Я не хотів би ні царських палат. Ні вертоградів пишно-прохолодних. Аби у мене був з душею добрий лад, Щоб не насилував я мислей благородних.

Пантелеймон Куліш Орися скорочено

 Пантелеймон Куліш «Орися» скорочено короткий зміст Була в сотника Таволги дочка Орися. Така гарна була, що краща і над ясную зорю в погоду, краща й над місяць серед ночі, краща й над саме сонце, що звеселяє й рибу в морі, і звіра в діброві, і мак у городі. І знали її далеко, по всій Україні. …

Пантелеймон Куліш Заворожена криниця скорочено

Пантелеймон Куліш Заворожена криниця скорочено

 Пантелеймон Куліш «Заворожена криниця» скорочено короткий зміст Вертоград моей сестры… (Пушкин)   У сестри моєї тихо Процвітає сад в ограді. Кінамон, моя утіха, Нард, алое в любім саді.

Пантелеймон Куліш До рідного народу… скорочено

Пантелеймон Куліш До рідного народу... скорочено

Пантелеймон Куліш «До рідного народу…» скорочено короткий зміст До рідного народу, подаючи йому український переклад Шекспірових творів

Пантелеймон Куліш (1819—1897). Біографія

Пантелеймон Куліш (1819—1897). Біографія

Пантелеймон Куліш 1819—1897 Біографія Куліш Пантелеймон Олександрович [1819-1897] (псевдоніми: Вешняк Т., кірок П., Нікола М., Роман П. та ін) — відомий український письменник, критик-публіцист, історик і громадсько-культурний діяч. Народився Пантелеймон в сім’ї дрібнопомісного хуторянинаН Навчався в Новгород-Сіверській гімназії, був вільним слухачем Київського університету. З 1847р. Куліш — вчитель петербурзької гімназії, викладач університету і кандидат на …

Тести для самоперевірки. Пантелеймон Куліш. Історичний роман «Чорна рада».

Тести для самоперевірки. Пантелеймон Куліш Чорна рада

Тести для самоперевірки Пантелеймон Куліш Історичний роман «Чорна рада». ТЕСТИ: ПРО КОГО ЦЕ ГОВОРИТЬСЯ: «Орел, а не козак!» «… був собі дідусь такий мізерний, мов зараз тілько з неволі випущений…»

Пантелеймон Куліш. Історичний роман “Чорна Рада”. Хроніка 1663 року. Скорочено

Пантелеймон Куліш Чорна Рада скорочено

Пантелеймон Куліш Історичний роман “Чорна Рада” Скорочено По весні 1663 року двоє подорожніх під,їжджали до Череваневого хутора – Хмарища. Це був полковник Шрам Іван та його син Петро. Зустрів їх Василь Невольник – “дідусь такий мізерний, мов зараз тільки з неволі випущений: невеличкий, похилий…”

Пантелеймон Куліш (1819 — 1897). Життєвий та творчий шлях

Пантелеймон Олександрович Куліш — український буржуазно-ліберальний письменник, багатогранна діяльність якого (як поета і прозаїка, фольклориста і етнографа, перекладача і критика, редактора і видавця) охоплює кілька десятиліть. На початку — ліберал, настроєний проти царизму і кріпацтва, потім він поступово скочується на буржуазно-націоналістичні позиції, особливо в останні десятиліття свого життя.