Для зовнішнього незалежного тестування вже підготовлено більше 70% зошитів.

Для того щоб першими дізнаватися про новини з теми ЗНО підпишіться на RSS. УЦОЯО (Український центр оцінювання якості освіти) вже підготував більше 70% тестів з української мови та літератури, у тому числі мовами національних меншин. До 1 травня всі тести з української мови та літератури будуть виготовлені для використання, повідомив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук на прес-конференції  у місті Києві. Він наголосив, що одним з головних нововведень зовнішнього незалежного тестування з української мови та літератури в 2010 році буде можливість абітурієнта здавати тести на обираній ним мові. За словами директор УЦОЯО І.Лікарчука, це будуть тести українською, кримськотатарською, молдавською, польською, румунською, угорською і російською мовами. Абітурієнтам будуть надані два екземпляри завдань: українською мовою та іншою — обраною абітурієнтом. Як відзначив І.Лікарчук, вже підготовлено більше 1 млн зошитів (тестів), а до 1 травня будуть додруковані ще 400 тис. екземплярів.

За його словами, з держбюджету перекладачам тестів було виділено приблизно 20 тис. грн, ще приблизно 60 тис. виділяються на друк тестів іншими мовами. Директор УЦОЯО І.Лікарчук повідомив, що 2010 року для проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалися 433,5 тис. абітурієнтів, серед яких 67,6% є випускниками загальноосвітніх шкіл цього року. «Якщо підводить підсумки реєстрації, то повинен відмітити, що, не дивлячись на всі розмови, заяви, всякі повідомлення, реєстрація пройшла набагато успішніше, ніж у попередні роки. У нас майже не було черг на пунктах реєстрації, навіть в останні дні.

Не  було і немає на сьогоднішній день скарг про те, що хтось не зміг реалізувати своє право на те, щоб реєструватися і таким чином отримати доступ до вищої освіти», — сказав він. У той же час І.Лікарчук відзначив, що в УЦОЯО чекали на меншу кількість бажаючих здати зовнішне незалежне тестування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *