Через три роки в Україні не буде жодного випускника школи

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко прогнозує повну відсутність випускників шкіл в Україні в 2012 році. Про це віце-спікер заявив під час засідання круглого столу «Проблема випуску 2012 року в контексті реалізації концепції 12-річної загальної середньої освіти».
За словами Томенка, в 2001 році була прийнята концепція, якою передбачалося 12-річна система освіти. В результаті переходу з 11-річною на 12-річну систему в 2012 році не буде випускників шкіл, пише УНІАН. При цьому випускники 2011-2013 рр.. потрапляють у ситуацію, коли не буде справедливої конкуренції.

Згідно з даними Міністерства освіти і науки України, в 2011 році передбачається найменша кількість випускників майже за всю історію незалежності України — 235 тис. учнів, в той час як в нинішньому році їх було 384 тисячі.

При цьому Томенко зазначив, що в 2013 році передбачається найбільша кількість випускників — 427 тис.

За словами віце-спікера, в такій ситуації у 2011 році і в 2012 році буде найменша конкуренція при вступі до вищих навчальних закладів, у той час, як в 2013 році ця конкуренція буде найбільшою.

На думку політика, з цієї ситуації є три виходи: один з них — революційний, коли провівши дискусію, необхідно буде переходити на 10-річну систему освіти. Другий вихід — еволюційний, при якому буде продовжено існування 11-річної системи освіти з тим, щоб продовжити період підготовки до 12-річної системи освіти.

При реалістичному виході з ситуації необхідно здійснити ряд заходів щодо адаптації до 12-річної системи освіти, зокрема, має бути спрощена процедура, усунені перешкоди для отримання такої освіти, відзначив віце-спікер ВРУ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *