Теорія літератури. Тема та ідея твору і світогляд письменника.

Теорія літератури. Тема та ідея твору і світогляд письменника

Теорія літератури

Тема та ідея твору і світогляд письменника

Добір життєвого матеріалу, осмислення і втілення його в образі, композиційне і словесне оформлення – все це залежить від світогляду письменника, який формується під впливом певних соціальних умов.

Ідея художнього твору, висновок, до якого автор намагається привести читача, пояснюючи життєві явища у світлі своїх суспільних ідеалів, називається також  тенденцією.

Тенденційність є неодмінною ознакою визначних творів. Справжній художній твір відзначається тим, що в ньому тенденція, яку підносить автор, не прив,язана штучно до твору, а природно випливає з його образів.

Ідейний зміст твору втілюється в образах, випливає з поведінки, взаємовідносин персонажів, виявляється у розв,язанні певних життєвих проблем. Це основний шлях вияву ідейного змісту твору, проте зустрічаються випадки безпосередньої оцінки автором зображених подій та явищ. Це робиться у відступах (ліричних, філософських та ін.), у зауваженнях автора про поведінку героя, про риси його характеру, події.інколи свою точку зору письменник подає в епіграфі до твору. Авторські оцінки дуже важливі при аналізі художнього твору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *